شنبه 16 آذر 1398
  • 1
  • 2
  • 3

آخرین اخبار

پیام تبریک شهردار به مناسبت 16 آذر روز دانشجو
متن پیام بدین شرح است:
شانزده آذر حرکتی تاریخی و پرافتخار در جنبش دانشجویی کشور محسوب می شود که یادآور پایمردی و ایستادگی و رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران رابه گوش جهانیان رسانیده اند وبه دلیل گرامی داشت یاد شهدای دانشگاه، این روز ، روز دانشجو نامیده شده است.
16 آذر و روز دانشجو فرصتی ارزشمندی است برای بازنگری هویت انقلابی دانشجویان ایران اسلامی است. دانشجویانی که با آگاهی و بصیرت دینی و انقلابی و با الهام از سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار سلام الله علیها خط سرخ شهادت را در مبارزه با استکبار و ظلم خط مشی و سرلوحه خود قرار داده اند
نسل جوان هنگامی که به لباس تحصیل و فراگیری آراسته می شود، افزون بر تلاش و کوشش برای آموختن و بهره گرفتن از علوم و فنون و افزودن دانش و دانایی خویش، باید ارزش هایی را نیز از خود به نمایش بگذارد. ارزش هایی چون سلامت نفس، پاکی روح، امید و اعتماد به آینده، تقویت بنیه دینی و سیاسی، و نیز خودسازی فکری و اخلاقی، موجب می شود دانشجو در هر رشته ای که تحصیل می کند، به دانشجویی دیندار، مسلمان و خداپسند تبدیل گردد. شکل گیری این روحیه در جامعه دانشجویی، باعث می شود گروهی همدل و هم فکر با آرزویی مشترک، در پرتو آموزه های اسلام، آینده ای آباد و سرافراز را رقم زنند.
در این میان باید دانشجو را شناخت، به توانایی هایش پی برد و زمینه های اثرگذاری وی را در جامعه آماده کرد.
اینجان یاد و خاطره شهدای مبارز برابر استبداد و استکبار را گرامی می دارم و امیدوارم دانشجویان عزیز کشورمان ایران و به ویژه دانشجویان شهر شهید پرور کلیشادوسودرجان با جهاد علمی زمینه ارتقاء سطح علمی کشور را در راستای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق آرمان ها و اهداف راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورند.
حامد اخگر شهردار کلیشادوسودرجان